Bez kategorii

Czy wybielanie zębów jest skuteczne?

Wokół wybielania zębów „narosło” sporo mitów. Mimo że jest ono najczęściej wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej, to liczba korzystających z niego osób wciąż jest niewielka. Sprawia to, że znaczna część społeczeństwa nie zdaje sobie do końca sprawy z tego, jak on wygląda i czy najważniejsze jest skuteczny.

Najlepsze metody wybielania zębów

Wybielać zęby możemy zarówno w domu, jak i gabinecie stomatologicznym. Metod na wykonanie zabiegu rozjaśniania lub wybielania zębów jest naprawdę wiele, a każdy pacjent może wybrać taką, która będzie dostosowana do jego możliwości finansowych, jak i oczekiwań.

Wybielanie zębów Rzeszów

Niezależnie od tego, jaką metodę wybielania zębów wybierzemy, z pewnością zauważymy efekt. Wybielania jest skuteczne. Jednak wymaga ono cyklicznego powtarzania dla zachowania raz otrzymanych efektów.

Najlepsze metody wybielania zębów to oczywiście te, które może zaoferować nam stomatolog. Przy niewielkich przebarwieniach do przywrócenia oryginalnego koloru licówkom możemy wykorzystać drogeryjne nakładki, paski, czy też jeden z wielu domowych sposób (olejem kokosowym, węglem aktywnym itp.).

Jak skutecznie wybielić zęby?

Za piękny kolor zębów odpowiada szkliwo. Jest ono najtwardszym i jednocześnie najbardziej odpornym elementem zęba. Jednak z biegiem lat ściera się, a widoczna staje się zębina, która odpowiada za zżółcenie zębów. Na zębach w mikropęknięciach szkliwa zaczynają osadzać się barwniki. Pojawiają się one również w szczelinach pomiędzy zębami. Co wtedy należy zrobić? Jak skutecznie wybielić zęby? Wybielanie przywróci zębom piękny kolor poprzez usunięcie barwników i zanieczyszczeń z przestrzeni międzypryzmatycznej. Niektóre z nich będą szybko remineralizowane poprzez składniki znajdujące się w ślinie, inne zostaną wypełnione ponownie szczątkami organicznymi.

Wybielanie zębów Rzeszów

Najlepszym sposobem na wybielenie zębów jest wizyta u stomatologa. Wybielanie zębów Rzeszów jest dostępne w praktycznie każdym gabinecie dentystycznym. Usunięcie przebarwień z zębów jest wtedy możliwe w najkrótszym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *