Bez kategorii

Czy warto studiować Kryminologię i Kryminalistykę?

Tylko w 2017 roku w Polsce odnotowano 490 711 przestępstw, z czego dużą część stanowią czyny o wysokiej szkodliwości społecznej. Jednocześnie instytucje państwowe odnotowują stały wzrost wakatów. Sytuacja sprawia, że pożądani na rynku pracy stają się przede wszystkim specjaliści od porządku publicznego. Jak trafić do tak elitarnego grona i rozpocząć walkę z niegodziwością? Rozwiązaniem są studia w Wyższej Szkole Prawa.

Kryminologia i Kryminalistyka to specjalność, która w Polsce nadal jest nowością. Jej krótkie istnienie nie oznacza jednak nikłego zainteresowania. Wręcz przeciwnie, specjalność cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Mimo stałego zwiększania limitów przyjęć, co roku liczba dostępnych miejsc  jest wyczerpywana. Tak duża popularność oferty edukacyjnej nie powinna jednak dziwić. Specjalność ściśle odpowiada na wyzwania współczesności i zapewnia wszechstronny rozwój intelektualny oraz zawodowy.

Kryminologia i Kryminalistyka

Studia dla ambitnych

Jeśli zawsze interesowały cię motywy kierujące ludźmi oraz psychologiczne aspekty ich postępowania i marzy ci się sprawiedliwy świat, w którym nie ma miejsca na zachowania szkodliwe społecznie, mamy dobrą wiadomość. Opisywana specjalność jest dla ciebie. Kryminologia i kryminalistyka to interdyscyplinarna dziedzina, która zapewnia szeroką wiedzę obejmującą między innymi zajęcia z prawa, biologii, a nawet ekonomii. Tak szerokie spektrum merytoryczne jest konieczne, aby wyposażyć studentów w odpowiednie narzędzia umożliwiające walkę z przestępczością.

Kryminologia i Kryminalistyka zawodem przyszłości?

Współcześnie, gdy każdego roku mury uczelni wyższych opuszczają tysiące absolwentów, znalezienie atrakcyjnej i zapewniającej spełnienie pracy, bywa wyzwaniem. Dlatego już na etapie wyboru studiów należy dobrze zastanowić się nad swoją przyszłością. Kryminologia i Kryminalistyka zapewnia wszechstronne wykształcenie, dzięki któremu możliwe stanie się dołączenie do elitarnego grona specjalistów zatrudnionych przez prestiżowe instytucje państwowe, takie jak policja, służby specjalne i więzienne, organy bezpieczeństwa publicznego czy instytucje pomocy społecznej. A może pora zrobić coś samemu i założyć własne biuro detektywistyczne? Dzięki wspomnianym studiom jest to możliwe!

Nie tylko nauka

Studia na specjalności Kryminologia Kryminalistyka to zaawansowana wiedza, ale także świetna przygoda, podczas której można poznać wielu interesujących ludzi i nawiązać branżowe kontakty. Zajęcia teoretyczne uzupełniane są ćwiczeniami praktycznymi. Studenci mogą spodziewać się między innymi eksperymentów z dziedziny badań kryminalistycznych, empirycznych zajęć z zakresu psychologii czy realizacji zadań procesowych pod okiem doświadczonych praktyków.

Rozległa wiedza merytoryczna oraz możliwość praktycznego poznania przyszłego zawodu sprawiają, że studia w Wyższej Szkole Prawa prezentują się nie tylko niezwykle atrakcyjnie, ale zapewniają konkretne umiejętności, które będzie można wykorzystać w przyszłej karierze. Choćby z tego powodu warto się nimi zainteresować już dziś.

Dodaj komentarz