Bez kategorii

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Depilacja nóg spędza wielu kobietom sen z powiek. Chociaż jest wiele sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia, to jednak w większości przypadków czynność tą trzeba regularnie powtarzać. Depilatory, wosk, klasyczne maszynki do golenia czy chociażby pasta cukrowa – wszystko to jest skuteczne, ale tylko na krótką metę. Jak zatem pozbyć się owłosienia bez wysiłku i na stałe? Gabinet Medycyny Estetycznej wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet z ofertą depilacji laserowej. Zapewne wiele pań już o niej słyszało, ale czy rzeczywiście można dzięki temu sposobowi uzyskać pożądane efekty? Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

W pogoni za gładką skórą

Depilacja laserowa LIGHTSheer® DESIRE pozwala na pozbycie się niechcianego owłosienia z różnych części ciała, a zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością. Polega on na wykorzystaniu zjawiska fototermolizy. Z lasera wydobywa się wiązka światła, która przenika przez skórę i absorbuje znajdującą się w mieszkach włosowych melaninę. W ten oto sposób brodawki włosów są trwale uszkadzane, a proces odrastania włosów trwale zahamowany. Bardzo ważne jest to, aby zabieg przeprowadzał renomowany Gabinet Medycyny Estetycznej.

Depilacja laserowa

Wówczas można liczyć na pełen profesjonalizm, nowoczesne zaplecze techniczne, bezpieczeństwo i uzyskanie satysfakcjonujących efektów. Depilacja laserowa LIGHTSheer® DESIRE wykorzystuje laser diodowy, który posiada certyfikat bezpieczeństwa, a jego skuteczność została potwierdzona przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration). Klienci nie muszą obawiać się bólu, dzięki wyposażeniu lasera w system chłodzący. Chociaż zabieg nie jest całkowicie bezbolesny, to jednak odczuwany dyskomfort jest niewielki i objawia się szczypaniem bądź pieczeniem.

Ilość zabiegów i przeciwwskazania

W celu osiągnięcia trwałych efektów, należy przeprowadzić depilację laserową w kilku seriach. Zwykle wystarczy pięć zabiegów, które wykonywane są w jednomiesięcznych lub dwumiesięcznych odstępach czasowych. Najlepsze rezultaty obserwują osoby o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na zabieg depilacji laserowej. Najważniejsze przeciwwskazania to spożycie alkoholu na dobę przez zabiegiem, łuszczyca, ciąża, laktacja, nieunormowana cukrzyca, padaczka, bielactwo, świeża opalenizna, zażywanie leków i ziół fotouczulających, zmiany alergiczne.

Dodaj komentarz