Wit Więch

Order of Code Sp.z o.o.

Wit Więch

Order of Code Sp.z o.o.

Biografia

Interesuje się komputerami i programowaniem od szkoły podstawowej. Rozpoczął karierę zawodową w branży IT w 1993 roku, zanim ukończył z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Warszawskim w 1995 roku z dyplomem magistra w dziedzinie informatyki. Od tamtej pory pracował jako programista (C, C ++, C #, VB, ASP .NET, MS SQL), niezależny konsultant IT, software localisation i testing engineer , specjalista SEO, architekt oprogramowania (Microsoft Certified Rozwiązanie Developer), IT project manager i dyrektor IT.

Posiada bogate międzynarodowe doświadczenie, które zdobył pracując w Polsce, Niemczech, Irlandii i Wielkiej Brytanii w firmach takich jak Quantum (software development), Kazar (handel międzynarodowy), Microsoft, Skyscanner (Travel Search). Prowadzi także własną działalność doradczą. Współtworzył witrynę Skyscanner, gdzie był dyrektorem oddziału od 2008 do 2011. W 2011 roku wraz z 4 innymi pracownikami Skyscanner założył Order of Code, gdzie pełni funkcję dyrektora generalnego.

Jego wiedza techniczna leży przede wszystkim w architekturze oprogramowania i baz danych (wł. Big Data), ze szczególnym uwzględnieniem wysokiej efektywności, optymalizacji i jakości.

Oprócz branży IT (Big Data, algorytmów), w obszarze jego zainteresowań znajdują się podróże, szachy, fizyka, literatura science fiction i filmów.