Patroni Honorowi
PREZYDENT MIASTA RZESZOWA
Rzeszów to atrakcyjne, dynamicznie rozwijające się miasto młodych, przedsiębiorczych ludzi. Stolica województwa podkarpackiego, 220-tysięczny ośrodek administracji państwowej i samorządowej, największe centrum gospodarcze, akademickie i kulturalne południowo-wschodniej Polski. Czyste powietrze, zdrowa woda, malownicze krajobrazy, bogactwo historii i kultury – obok innowacyjnych technologii oraz dobrze wykwalifikowanych specjalistów dla branży informatycznej i lotniczej – to największe atuty Rzeszowa i Podkarpacia. Otwartość, gościnność i zamiłowanie mieszkańców regionu do nowych pomysłów i przedsięwzięć stwarza inwestorom dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej a turystom trafiającym do Rzeszowa przyjazny klimat i miłą atmosferę. Więcej informacji znajduje się tutaj.
WOJEWODA PODKARPACKI
Województwo podkarpackie zostało utworzone 1 stycznia 1999 roku z połączenia trzech województw: rzeszowskiego, przemyskiego i krośnieńskiego oraz części
tarnobrzeskiego i tarnowskiego. Zajmuje powierzchnię 17 845 km kw. Region położony jest w południowo-wschodniej części kraju; wschodnią granicę województwa stanowi granica państwowa z Ukrainą (obwód lwowski i obwód zakarpacki), południową – granica ze Słowacją (kraj preszowski). Na górze Kremenaros (Krzemieniec) -1221 m n.p.m.- w Bieszczadach stykają się granice Polski, Słowacji i Ukrainy, z tego względu słup graniczny postawiony na Krzemieńcu oznaczony jest numerem I. Podkarpackie graniczy również z województwami: lubelskim, świętokrzyskim i małopolskim.
Podkarpackie jest regionem o charakterze rolniczo-przemysłowym. Liczba ludności województwa podkarpackiego wynosi 2 130 tys. ludności (według danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, maj 2013 r.). Największa gęstość zaludnienia występuje w miastach i całym pasie środkowym województwa, najmniejsza w części południowej i wschodniej.
MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego działający pod kierunkiem Marszałka Województwa, realizuje zadania publiczne o charakterze regionalnym. Jednym z
kluczowych zadań samorządu jest zapewnianie rozwoju regionu w kierunku pożądanym przez jego mieszkańców. Wsparciu tego zadania służą działania prowadzone metodami marketingu terytorialnego, zogniskowane na budowie mocnej i atrakcyjnej marki regionu. Podkarpackie to region o powierzchni ponad 17 tys. km2, zamieszkiwany przez ponad 2 mln mieszkańców. To miejsce bogate w atrakcje turystyczne i wydarzenia kulturalne, słynące z pięknej i nieskażonej przyrody, na którym znajdują się jedyne w swoim rodzaju, owiane legendą tajemniczości, przygody i wolności Bieszczady. Ale to również przestrzeń dla rozwoju nowoczesnej gospodarki: tutaj skupione jest prawie 90 proc. polskiej produkcji lotniczej, tutaj działa jedna z największych europejskich firm informatycznych. Podkarpackie obiecuje wszystkim szerszą perspektywę – rozumianą jako życie w zgodzie z naturą, wiedzę, co w życiu jest naprawdę ważne, myślenie i działanie w kategoriach przyszłości.
STAROSTA POWIATU RZESZOWSKIEGO
Powiat rzeszowski, czyli 14 gmin leżących w centrum Podkarpacia, jest jednym z większych powiatów województwa podkarpackiego pod względem liczby mieszkańców oraz powierzchni. Dzięki realizowanym tu przedsięwzięciom powiat jest dobrym miejscem do zamieszkania
, jak też do prowadzenia działalności gospodarczej. O jego atrakcyjności inwestycyjnej świadczy między innymi 85 ha terenu kompleksowo uzbrojonego przez samorząd powiatu rzeszowskiego. Koszt tego działania, realizowanego w ramach dofinansowania z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, to 78 mln zł. Nowo powstały Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko tworzy bardzo korzystne warunki do rozwoju przedsiębiorczości w dziedzinie nowoczesnych technologii. W sposób istotny zmieni sytuacje na lokalnym rynku pracy dając zatrudnienie kilku tysiącom osób. Jest to aktualnie największy i jeden z najatrakcyjniejszych, kompleksowo uzbrojonych terenów inwestycyjnych na Podkarpaciu.