Organizator Kongresu

KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH POLSKI WSCHODNIEJ

Zrzesza osoby i podmioty, które wnoszą swój wkład w rozwój polskiej branży informatycznej. Głównym celem klastra jest konsolidacja i współpraca przedsiębiorstw z branży ICT. Klaster wspiera realizowanie wspólnych przedsięwzięć inwestycyjnych firm, biznesowe współdziałanie, wymianę doświadczeń, prowadzenie kampanii informacyjnych i promocyjnych.

Wśród jego celów znajduje się wzrost konkurencyjności firm oraz rozszerzenie współpracy z uczelniami wyższymi i administracją. Ścisła współpraca firm branży IT w ramach Wschodniego Klastra Informatycznego pozwala na optymalne wykorzystanie potencjału, jakim dysponują członkowie organizacji. Koordynatorem projektu Klaster IT jest Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka.

Więcej informacji na: www.klasterit.pl

PARTNERZY

Partner Główny

Altkom Akademia S.A.

Altkom Akademia S.A. od ponad 20 lat tworzy standardy polskiego rynku edukacji dla biznesu.  Zaspakajamy potrzeby pracodawców, oferując szkolenia dostosowane do potrzeb wszystkich grup pracowników.

W ofercie proponujemy ponad 1 000 szkoleń z zakresu IT, zarządzania organizacją, zarządzania projektami, analizy procesów biznesowych, a także z obszaru prawa, finansów, księgowości oraz doskonalenia umiejętności społecznych w biznesie. Zatrudniamy 300 wykwalifikowanych instruktorów i trenerów z wieloletnim doświadczeniem praktycznym i warsztatowym. Zajęcia odbywają się w ośrodkach Altkom Akademia S.A. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie i Rzeszowie

Do naszych klientów należą zarówno międzynarodowe korporacje, jak i największe krajowe firmy i instytucje. Przeszkoliliśmy ponad 500 tysięcy ich pracowników.

Dbałość o wysokie standardy pracy doceniła większość światowych dostawców technologii oraz właścicieli metodyk i standardów zarządzania m. in.: Microsoft, VMware, IBM, SAP, Cisco, Red Hat, Ubuntu, APMG, Oracle, CIMA, nadając Altkom Akademii najwyższe statusy partnerstwa.

Partner Wspomagający

itWORKS S.A.

itWORKS S.A. jest firmą informatyczną, która w obszarze IT i biznesu wspiera codzienną pracę ponad 40 000 użytkowników w kilkunastu krajach.

Firma świadczy usługi pełnozakresowego i selektywnego outsourcingu IT takie jak: Help desk i wsparcie użytkowników (w wielu językach, w trybie 24/7/365), administracja systemami i aplikacjami oraz monitoring infrastruktury i systemów.

itWORKS udostępnia własne, profesjonalne centrum przetwarzania danych (TIER3), z którego świadczy usługi w modelu chmurowym, dostępne zarówno z chmury prywatnej, publicznej jak i hybrydowej.

Firma przeprowadza specjalizowane audyty obszarów IT oraz dostarcza własne, nowoczesne narzędzie do zarządzania procesami biznesowymi klasy ITSM ATMOSFERA® (jedyny polski system certyfikowany na zgodność z wytycznymi ITIL).

Portfolio usługowe itWORKS koncentruje się także na rozwiązaniach z zakresu cyberbezpieczeństwa, a ofertę produktową uzupełnia sprzęt od czołowych dostawców rynku ICT. Więcej informacji na www.itworks.pl

PARTNER WSPOMAGAJĄCY

Grupa 3S

Grupa 3S z siedzibą w Katowicach obecna jest w branży telekomunikacyjnej od 2002 roku. 3S dysponuje własną siecią światłowodową o długości blisko 3300 km oraz jedynym w Polsce Klastrem Centrów Danych. Na klaster składa się 5 rozproszonych geograficznie centrów przechowywania i przetwarzania danych połączonych siecią światłowodową. Powstają tu unikalne projekty informatyczne typu: disaster recovery, hybrid cloud, IaaS/PaaS i inne.
W ramach grupy działa kilka spółek: 3S S.A. buduje i udostępnia infrastrukturę światłowodową oraz świadczy usługi telekomunikacyjne, 3S Data Center S.A. świadczy usługi teleinfomatyczne oparte o własne centra danych w Katowicach, 3S BOX S.A. odpowiedzialna jest za uruchomienie i funkcjonowanie centrum danych w Warszawie, 3S Fibertech Sp. z o.o. jest operatorem telekomunikacyjnym, posiadającym sieć światłowodową i bazę kilkuset klientów biznesowych w Krakowie.

WSPÓŁORGANIZATORZY

PROFERIS S.C.

Rzeszowska firma informatyczna zapewniająca kompleksową obsługę informatyczną. Oferujemy rozwiązania IT dla  firm produkcyjnych z dowolnej branży, ale obsługujemy także firmy  o profilu handlowym.

Posiadamy długoletnie doświadczenie, szczególnie we wdrożeniach zintegrowanych systemów klasy ERP renomowanego producenta oprogramowania firmy COMARCH, ale oprócz implementacji i serwisu gotowego oprogramowania PROFERIS projektuje również aplikacje na indywidualne zamówienia oraz dostarcza i serwisuje sprzęt sieciowy i komputerowy.

Szczególny element naszej oferty to stała opieka serwisowa, czyli outsourcing IT, który  polega na zleceniu firmie zewnętrznej usług informatycznych niezbędnych dla funkcjonowania przedsiębiorstwa.

 

SPLENTUM SP. Z O.O.

Splentum Sp. z o.o. jest integratorem danych finansowych, oferującym powiązane z nimi usługi. Zajmuje się pozyskiwaniem danych finansowych z wielu źródeł i ich przetwarzaniem w jednej bazie w celu ich udostępniania na zasadach SaaS, w formie usług informacyjnych (sprzedaż online i offline danych i wynikających z nich informacji), analitycznych (dostęp online do narzędzi diagnostyki biznesowej), wizualizacyjnych (sprzedaż online i offline wizualizacji danych i informacji), ale także usług o charakterze doradztwa biznesowego. Charakter usług spółki lokuje ją w obszarze działań o charakterze big data i business intelligence.

 

TOP S.A.

TOP S.A. od ponad dwudziestu pięciu lat zajmuje się produkcją i wdrażaniem  systemów informatycznych dla firm.

Klientami firmy są głównie duże i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne oraz wielooddziałowe przedsiębiorstwa handlowe z obszaru Polski i krajów Europy Centralnej (markety budowlane, sieci RTV AGD, sieci handlu przemysłowego, sieci spożywcze i inne).

W ofercie spółki oprócz flagowego produktu jakim jest zintegrowany system informatyczny klasy ERP TOP9000, znajdują się również: system analityczny Business Intelligence, systemy raportujące, systemy WMS i B2B, system obiegu dokumentów,  oraz szereg specjalizowanych aplikacji wspierających funkcje operacyjne i analityczne w firmach.

 

Ideo Sp. z o.o.

Ideo – Agencja Interaktywna i Internet Software House.

Zatrudniamy już blisko 180 osób, które pasjonują się tym co robią – są specjalistami w swoich dziedzinach. To dzięki nim realizujemy projekty, z których klienci są zadowoleni i chętnie polecają nas innym. Jesteśmy na rynku od 1999 roku. Pracowaliśmy dla ponad tysiąca firm i instytucji publicznych. Dwa lata z rzędu znaleźliśmy się w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 CE. Posiadamy tytuł Microsoft Gold Certified Partner oraz status Partnera Google Premium. Budujemy strony www, sklepy internetowe, portale i aplikacje internetowe, a także aplikacje mobilne, platformy B2B i systemy dedykowane, które pomagają naszym Klientom skuteczniej wykorzystywać możliwości rozwoju.

 

EXACTO SP. Z O O.

Exacto Sp. z o.o. – firma jest zespołem doradców biznesowych, których doświadczenie i wiedza pozwalają prowadzić i moderować niezwykle skomplikowane projekty z zakresu zarządzania i komunikacji (opracowywanie strategii, planów operacyjnych, doradztwo bieżące). Zarząd oraz doradcy powiązani z firmą Exacto przeprowadzili szereg działań polegających na tworzeniu oraz wdrażaniu strategii promocji, media relations oraz crisis management. Działania podejmowane przez doradców Exacto, mają także na celu kreowanie pożądanego wizerunku i podnoszenie jakości komunikacji organizacji z otoczeniem.

 

itWORKS S.A.

itWORKS S.A. to czołowy polski dostawca outsourcingu IT. Dostarcza rozwiązania
z zakresu m.in. administracji, monitoringu i zarządzania procesami biznesowymi.

Firma udostępnia własne, profesjonalne centrum przetwarzania danych (TIER3), z którego świadczy usługi w modelu chmurowym, m.in. Disaster Recovery as a Service, Archive as a Service, Infrastrusture as a Service, Back-up i DR as a Service dostępne zarówno z chmury prywatnej, publicznej jak i hybrydowej. Więcej na www.itworks.pl

ZETO-RZESZÓW SP. Z O.O.

ZETO-RZESZÓW Sp. z o. o. oferujemy kompleksowe rozwiązania informatyczne dla firm i instytucji od 50 lat. Główną naszą domeną jest projektowanie i produkcja oprogramowania oraz realizacja kompleksowych usług w zakresie wdrażania, utrzymania i eksploatacji systemów informatycznych.

Firma projektuje i produkuje systemy informatyczne na rynek krajowy i zagraniczny dla klientów:

– Sektor biznesowy (Przemysł, Budownictwo, Produkcja, Handel, Usługi)

– Sektor instytucjonalny (Instytucje: Publiczne, Finansowe)

– Sektor mikro przedsiębiorców (w tym klienta indywidualnego)

Do realizacji projektów wykorzystujemy najnowsze trendy technologiczne ,które są gwarancją osiągnięcia zamierzonych celów biznesowych.

GRUPA W&W SP. Z O.O.

Jesteśmy firmą badawczo-konsultingową. Specjalizujemy się w badaniach marketingowych i rynkowych oraz tworzeniu strategii i wdrożeń z zakresu marketingu treści. Badamy potencjał rynkowy produktów i usług, jakość obsługi, satysfakcję i opinię klientów. Poprzez content marketing budujemy świadomość marek i docieramy do ich nabywców. Działamy na styku branży badawczej, internetowej oraz doradczej, z dowolną przewagą każdego z tych obszarów w zależności od obsługiwanego projektu. Skutecznie badamy, analizujemy i tworzymy.